تفاوت کفپوش و پارکت:
تفاوت بین کفپوش و پارکت در این است که کفپوش از جنس PVC است و یا به عبارتی پلاستیکی می باشد و از امتیازات آن قابل شستشو بودن آن است، اما پارکت از جنس چوب می باشد.

کفپوش های پی وی سی از موادی به نام پلی ونیل کلراید تشکیل شده اند که به عنوان متریال اصلی بوده و یک لایه دکوراتیو که نمایی کاملا مشابه چوب طبیعی و پارکت را دارد و یک لایه محافظ که بر روی آن کشیده شده است.

ظاهر کفپوش پی وی سی کاملا شبیه پارکت بوده و فرق آنچنانی باهم ندارند.

تفاوت اصلی آنها در متریال و مقاومتشان به علت لایه محافظ شیشه ای لمینیت ضد خشی است که بر روی پارکت کشیده شده است.

 

نصب کفپوش نسبت به پارکت زمان بیشتری می برد.

کفپوش ها را معمولا در فضاهای اداری و تجاری استفاده می کنند که نیاز به شستشوی مداوم است.

در منازل مسکونی معمولا فقط در آشپزخانه ها و راه پله ها که احتمال ریزش آب همواره وجود دارد نصب می شود، ولی پارکت معمولا برای کف پذیرایی و اتاق ها مورد استفاده قرار می گیرد.
از نظر قیمت، کفپوش از پارکت ارزانتر است، اما به دلیل گرانتر بودن هزینه نصب و زیرسازی، نهایتا قیمت تمام شده کفپوش و پارکت بسیار به هم نزدیک است.
از نظر ظاهر و ابعاد، کفپوش تایل و پارکت تقریبا به یک اندازه هستند.

به هر صورت پارکت چون از جنس چوب است راه رفتن روی آن احساس بهتری را به انسان می دهد.
پارکت به صورت کلیک نصب می شود اما کفپوش نیاز به چسب دارد.
البته باید به این نکته توجه داشت که کفپوش پس از نصب، قابلیت کندن و نصب مجدد در فضایی دیگر را ندارد و همچنین از نظر زیبایی نسبت به پارکت در رده پائین تری قرار دارد.
از مهم ترین ویژگی های کفپوش PVC، ضد آب بودن آن است.

کفپوش علاوه بر دوام بالا، خاصیت ارتجاعی خوبی نیز دارد.

این پوشش ها همانند پارکت، عایق حرارتی هستند و کف اتاق را در تابستان خنک و در زمستان گرم نگه می دارند و اشیای بلوری و چینی نیز در برخورد با آنها به راحتی شکسته نمی شوند.

 

در ادامه نمونه پارکت و کفپوش های نصب و اجرا شده را مشاهده می نمایید

جهت خرید کفپوش و پارکت می توانید با مراجعه به قسمت کفپوش و پارکت کد ها و نمونه های رایج استفاده شده را ملاحظه و انتخاب نمایید

 

رمان سکسی