مزایای استفاده از قرنیز و انتخاب قرنیز مناسب

قرنیز پی وی سی

مزایای استفاده از قرنیز

مزایای استفاده از قرنیز

 

بدون شک این سوال برای افرادی که می خواهند از قرنیز استفاده کنند پیش می آید که دلیل استفاده از قرنیز چیست و چه کاربردی خواهد داشت. در پاسخ باید گفت که استفاده از قرنیز تا حد بسیار زیادی به کف مربوط است. برای مثال اگر از لمینیت در کف استفاده شده باشد، بعد از اتمام کار دور تا دور آن با دیوار فاصله ای دارد که این فاصله توسط نصاب به عنوان درز انبساط در نظر گرفته می شود تا اگر فضا گرم شد و لمینیت ها منبسط شدند، به دیوار نچسبند و جای کامل داشته باشند.

بنابراین اگر فاصله یک سانتی متری که به صورت باز است به حال خود رها شود. نه تنها ظاهر زشتی دارد، بلکه محلی برای جمع شدن گرد و غبار ایجاد می شود. به همین خاطر با استفاده از قرنیز می توان درز انبساط را پوشانده و جلوه فضا را بیشتر نمود.

اگر کف منزل یا محل کار از سنگ، سرامیک، موکت و هر چیزی غیر از لمینیت باشد، با اینکه نیاز به قرنیز وجود ندارد و هیچ اتفاقی برای کل فضا نمی افتد، اما توجه داشته باشید که یک فضای ساده با وجود یک قرنیز چوبی تا حد بسیار زیادی زیبا و شیک خواهد شد.

در صورتی که در انتهای دیوار یا گوشه های کف خرابی مربوط به گچ کاری، نقاشی و … وجود داشته باشد، با استفاده از قرنیز می توان ایرادات بنایی را پوشاند.

با استفاده از قرنیز می توان بخش های پایینی دیوار را پوشانده تا از برخورد کفش، پایه مبل یا حتی وسایل دیگر، دیوار دچار آسیب نشود.

مزیت دیگر این است که قرنیز ها مانع خوبی برای نفوذ رطوبت به دیوار و همچنین تخریب رنگ آن می باشند.

ابعاد قرنیز

به صورت کلی قرنیز ها از لحاظ ارتفاع دارای دو سایز ۷ و ۹ سامتی متری هستند و طول آنها معمولا ۲۸۰ یا۳۳۶ سانتی متر می باشد. ضخامت قرنیز را باید از پاشه یا پایین ترین و ضخیم ترین بخش قرنیز در نظر گرفت که چیزی معادل ۱۶ میلی متر می باشد.

رنگ قرنیزها

انتخاب مناسب ترین رنگ برای قرنیز کار دشواری نبوده و شما این امکان را دارید که رنگ قرنیز را با درب ورودی ساختمان، رنگ کابینت ها و حتی رنگ شومینه چوبی منزل هماهنگ کنید. اگر کف را با لمینیت پوشانده اید، می توانید رنگ قرنیز را یک یا دو پرده تیره تر از رنگ لمینیت در نظر بگیرید و با کمک آن یک قاب در دور ساختمان نمایان می شود که هر چه تیره تر باشد، زیبایی فضا بیشتر خواهد شد.

انتخاب قرنیز مناسب

در فضاهای کوچک بهتر است از قرنیزی با ارتفاع ۷ سانتی متر استفاده شود، اما اگر فضای مورد نظر بزرگ است، توصیه می کنیم برای اینکه جلوه کار بیشتر شود، قرنیز ۹ سانی متری را نصب کرده تا در این حالت فاصله دید از دیوارها بیشتر شده و قرنیز ها بهتر دیده شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رمان سکسی